FENCİ - Fen Bilimleri Dersi Kaynakları / Sitemap & SEO / Forum

Orijinali görmek için : elForum / Kediler_Balik_ve_Sutu_Nicin_Severler

Osman_Hasturk : Kediler Balık ve Sütü Niçin Severler?
02.03.2015 11:30:12
Özellikle sudan nefret eden ve suya giripte balık yakalayamayacak bir hayvan nasıl olurda balığı sevebilir ?asli_unalli
19.03.2016 15:46:24
Kedilerin balık sevmesinin yanında kuş, fare gibi hayvanları da avlamak istemesi evcilleştirilmeden önce Eski Mısır’da Nil nehrinin kenarında bu hayvanlarla avlanarak beslenmiş olmasıdır. Büyük ihtimalle kediler fare yakalamadaki ustalıkları sebebiyle evlerde beslenmiş ve evcilleştirilmiştir. Günümüzde de Hindistan ve Asya’da yaşayan bazı kediler nehir kenarlarında avlanarak hayatlarını devam ettirebilmektedirler. Bu kediler ıslanmaktan da hiç çekinmez. Hatta bazı ev kedileri de aynı davranışı akvaryumlara saldırarak gösterirler. Yunanlı tarihçi Siculus, kedilerin eski Mısır’daki kedi bakıcıları tarafından balık ve sütle beslendiklerini anlatmaktadır. Kedilerin balık sevgisinin gen


salihacanuzgur
19.03.2016 16:21:35
Yunanlı tarihçi Siculus eski Mısır”ı anlatırken kedi bakıcılarının onları ekmek ve sütle beslediklerinden, Nil nehrinden getirdikleri balıkları çiğ olarak yedirdiklerinden bahseder. Günümüz kedilerinin balık merakının vahşi atalarından gelen genlerden, süt zevkinin ise Mısırlı bakıcıların yarattığı beslenme alışkanlığından kaynaklandığı anlaşılıyor.


kubrayesilyurt
27.02.2017 18:23:33
ben kedilerin süt içtikleri halde süte alerjisi olduğu ile ilgili bir yazı okumuştum.kedilerin balık sevmeleriyle ilgili olarak eskiden gelen bir davranış olduğunu düşünüyorum.nehir kenarlarında yaşayan ve evcilleştirilmemiş kediler nehirdeki küçük canıları yakalamak ve yemek zorundalardı.


Copyright © 2007-2024