-
fenci.gen.tr
 
 
   

FEN KURDU LGS SORU BANKASI
 

FEN KURDU LGS SORU BANKASI

8.sınıf LGS soru bankası
çıktı
MENÜ
  FEN FEN BİLİMLERİ MENÜSÜ
fen Fen Yazılıları (5-6-7-8.Sınıf)
Bilim Uygulamaları Yazılıları
BEP Yazılı Soruları
Fen Planları (Yıllık-Günlük-Bep)
Fen Zümre Toplantı Tutanakları
Fen Şube Toplantı Tutanakları
Fen Sunu ve Slaytları
Fen Çalışma Kağıtları
Önce Konu-Sonra Soru
Fen TEST Soruları İndir
Fen Konu Özetleri-1
Fen Konu Özetleri-2
Bilim,Fen ve Teknoloji Kulübü
MEB Kazanım Testleri (Tüm Yıllar)
LGS Denemeleri
PYBS Soruları ve Cevapları
Fen Ders Kitapları
fenkurdu.gen.tr


İLETİŞİM
Telif Uyarısı
Bize Ulaşın
Öğretmen Grubumuz-1
Öğretmen Grubumuz-2

Kişisel Gelişim Kitaplarından Bazıları
  Yazılar || Kişisel Gelişim
   Kişisel Gelişim Kitaplarından Bazıları


ıÜüıÜü

KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARINDAN BAZILARI

Köprüden Geçerken Ergenlik Dönemi ve Sorunları

Atilla Büyükgebiz
Optimist Yayınları; Genç Yetişkinlerin Psikolojisi, Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim

"Soru ve yanıtlarla ergenlik dönemine ilişkin bilmek istediğiniz her şey.
Acıbadem Hastanesi Çocuk Endokrinoloji, Büyüme ve Ergenlik Bölüm Başkanı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölüm sorumlusu Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz' in ailelerden sıkça gelen soruları temel alarak soru yanıt şeklinde hazırladığı Köprüden Geçerken anne-babaların ergenlik çağındaki çocuklarının yaşadığı çok özel süreci anlamalarını kolaylaştıracaktır. "


Geleceğin Eğitimi İçin Gerekli Yedi Bilgi

Edgar Morin; Tercüme: Hüsnü Dilli
Bilgi Üniversitesi Yay.; Kişisel Gelişim

Günümüzün yaşayan en önemli düşün adamlarından biri olan Edgar Morin, UNESCO'nun isteği üzerine kaleme aldığı bu kitapta, 'geleceğin eğitimi' için temel alınacak yedi ana temayı ortaya koyarak, tartışıyor. Morin, daha güzel daha yaşanılabilir bir dünyada eğitimin hedefi ve ana ilkeleri ne olmalıdır, sorusuna yanıt ararken, insanın hem fiziksel, hem biyolojik, hem psişik, hem kültürel ve tarihsel, hem de toplumsal bir varlık olmasından yola çıkarak, gerekli yedi bilgiyi şöyle sıralıyor:

Bilmenin Körkükleri: Hata ve Yanılsama, Akla Uygun Bir Bilginin İlkeleri, İnsanlık Durumunu Öğretmek, Dünyalı Kimliği Öğretmek, Belirsizlikleri Göğüslemek, Anlamayı Öğretmek, İnsan Türünün Etiği.

Edgar Morin'in bu çok önemli eserine sunuş yazan değerli bilim insanı İoanna Kuçuradi'nin değerlendirdiği gibi, bu 'yedi bilgi', çok temel bir eğitim öğesi olan 'değerlendirme eğitimi'nin farklı noktalarında yer alırken, diğer 'bilgiler'le olan bağlantıları daha kolay görmemizi sağlıyor.


Küçük Şeyler; Üstün Dökmen
Sistem Yayıncılık; Kişisel Gelişim;

Küçük Şeyler, etrafımızdaki pozitif şeyleri görüp hayatımızdaki zorlukları, tuzakları yok saymayan, aksine tüm detaylarıyla -Küçük Şeyler’le- bir kez daha gözler önüne seren, verdiği ipuçlarıyla yaklaşım ve davranışlarımıza ışık tutan bir eser.


En İyi Arkadaşım Olmalısın... Çünkü Senden Nefret Ediyorum

Emily Dubberley; Tercüme: Alper Metin
Erko Yayıncılık; Kişisel Gelişim

Bu kitap Glamour, Cosmo, Marie Claire, Maus Health ve The Guardian gibi bir dizi yayının yazarı olan Emily Dubberley'in Avrupa'nın hemen her yerinde çeşitli dillere çevrilmiş bir Bestselleri

En İyi Arkadaşım Olmalısın... Çünkü Senden Nefret Ediyorum! kitabında Emily Dubberley arkadaşlığın gülüşmekten ibaret olduğu mitini yıkıyor. Gerçek hayat hikâyelerinin yardımıyla, her tür 'kötü arkadaş' davranışının üzerinden geçip, teselli, iğneleyici bir gülümseme ve pratik çözümler sunuyor.


Çocuk 'Kendin Olma Özgürlüğü'

Bhagwan Shree Rajneesh Osho; Tercüme: Amrit Sangeet
Ganj Yayınları;

Çocuk anne babalar tarafından çirkin şekillerde koşullandırılıyor. Anne baba koşullandırması dünyadaki en büyük köleliktir. Bu tamamıyla ortadan kaldırılmalıdır. Sadece o zaman insan, ilk defa, gerçekten özgür, hakikaten özgür, sonuna kadar özgür olacaktır çünkü çocuk insanın babasıdır.

Şayet çocuk yanlış bir şekilde büyütülürse o zaman tüm insanlık yanlış yöne gider. Çocuk tohumdur. Şayet tohumun kendisi zehirlenmişse, bozulmuşsa, o zaman özgür bir insan bireyi için hiçbir umut yoktur, o zaman bu rüya asla gerçek olamaz. Kişilik senin içinde, senin doğanın içinde anne baba, toplum, din adamı, politikacı ve eğiticiler tarafından üretilmiştir. Onların tüm amacı her çocuğu, kurumsallaşmış olan topluma uyum sağlayacak şekilde sakatlamaktır, her çocuğu mahvetmektir...


Sen Ölünce Kim Ağlar?

Robin Sharma; Tercüme: Tülin Penso
GOA Basım Yayın; Kişisel Gelişim

Gençlik yıllarımda, babam bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti: 'Oğlum, doğduğunda bütün dünya sevinirken sen ağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki, öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın.' Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bir insanı kolaylıkla Ay'a gönderebiliyoruz, ancak karşı dairemize yeni taşınan komşumuzu ziyaret etmekte güçlük çekiyoruz.

George Bernard Shaw'a ölüm döşeğinde, 'Hayatınızı yeni baştan yaşama fırsatınız olsaydı, ne yapardınız? ' diye sorulmuş. Shaw biraz düşünmüş ve sonra derin bir iç çekişle, 'Olabileceğim, ama asla olmadığım kişi olmak isterdim, ' demiş.

Aynı şeyin sizin başınıza da gelmemesi için bu kitabı yazdım.

O halde siz bu kitaba başlarken, size soruyorum:
Siz öldüğünüzde ardınızdan kim ağlayacak?
Bu gezegenden gitme ayrıcalığına ulaştığınız zaman kaç yaşamı etkileyeceksiniz?
Sizi takip eden nesiller üzerinde nasıl bir etki bırakacaksınız?
Son nefesinizi vermeden önce arkanızda bırakacağınız imza ne olacak?
(Tanıtım Yazısından)


Gençlik Çağı. Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar; Atalay Yörükoğlu
Özgür Yayınları; Genç Yetişkinlerin Psikolojisi, Kişisel Gelişim;

Prof. Yörükoglu Gençlik Çagi'nda ergenlikten baslayarak gençlerin ruhsal gelisimlerini, aile içi iliskilerini, egitimlerini ele aliyor. Ruhsal sorunlari ayri ayri tartisarak örneklerle açikliyor.


Hatalı Alanlarınız

Wayne W. Dyer; Çeviren: T. Nizamettin Bilgiç
Profil Yayıncılık; Kişisel Gelişim, Psikoloji, Psikoloji

'Neyiniz var? '
Dünyada bu soruya 'Hiçbir şey' yanıtını verebilecek çok az kişi vardır.
Örneğin:
İnsanların sizin hakkında düşündüklerinden endişelenir misiniz?
Kendinizi eksik hisseder misiniz?
'Hayır' demek isterken 'Evet' dediğiniz oluyor mu?
Başarısızlıktan korkar mısınız?

Tüm bunlar Hatalı Alanlarınızdır ve dolu dolu, mutlu bir hayat sürmenizi engellerler. Hemen herkesin Hatalı Alanları vardır. Ancak şimdi, bu kitabın yardımıyla onlardan sonsuza dek kurtulmayı öğrenebilirsiniz. Hatalı Alanlarınız, mükemmel bir psikiyatrist tarafından yazılmış ve kısa sürede best-seller olmuş bir yapıt. Kişiliğiniz ve yaşamınızda değiştirmek istedikleriniz varsa bu kitap tam size göre.
( Tanıtım Yazısından)


Ben Değeri Tiryakiliği (Duygusal Gerilimle Baş Edebilme); A. Kadir Özer
Sistem Yayıncılık; Kişisel Gelişim;

Hayatı katı 'BEN'ci bir tavırla yaşamanın yarattığı duygusal gerilimin kapsamlı bir tanıtımı ve bununla baş etmenin yolları.


İnsana Dair Az ve Öz...; A. Kadir Özer
Sistem Yayıncılık; Kişisel Gelişim;

Ne zaman ki birey, duygularının sorumluluğunun başkalarında olduğuna, bireysel tercihlerinin 'doğruları' yansıttı-ğına ve tek renkli bir kişiliğe sahip olması gerektiğine inanır, varoluşuna 'seçeneksizliğin' çığlıkları olan kaygı, öfke ve çökkünlüğü fatura eder. Klinik psikolog Doç. Dr. A. Kadir Özer, bu kitabında, 'herkes için ortak olan zamansal yaşam, ona yüklenen anlamlarla bir varoluşa dönüşür ve farklılaşır' temel önermesinden hareket ederek, bireylerin çığlıklar atmadan da varolabileceklerinin altını çizmektedir.


Bir Kapı Kapanır Bir Kapı Açılır; Arthur Pine; Tercüme: Ulaş Kaplan
Sistem Yayıncılık; Kişisel Gelişim;

Herhangi bir şey (işiniz, ilişkiniz, sağlığınız) kötüye gittiğinde, oturup işlerin yoluna girmesini beklemeyin. Kötü durumdan kurtulmak için başkasına veya şansa bel bağlayamazsınız. Yeni bir kapıyı aralamak için kendi gücünüzü kullanın, hatta gerekirse tekmeleyerek açın.


[ Yazan : vuslat | Okunma : 1360 ]Copyright © 2007-2023
www.fenci.gen.tr Sizinle 16 Yıldır Birlikte!
Hatırla :