-
fenci.gen.tr
 
 
   

FEN KURDU LGS SORU BANKASI
 

FEN KURDU LGS SORU BANKASI

8.sınıf LGS soru bankası
çıktı
MENÜ
  FEN FEN BİLİMLERİ MENÜSÜ
fen Fen Yazılıları (5-6-7-8.Sınıf)
Bilim Uygulamaları Yazılıları
BEP Yazılı Soruları
Fen Planları (Yıllık-Günlük-Bep)
Fen Zümre Toplantı Tutanakları
Fen Şube Toplantı Tutanakları
Fen Sunu ve Slaytları
Fen Çalışma Kağıtları
Önce Konu-Sonra Soru
Fen TEST Soruları İndir
Fen Konu Özetleri-1
Fen Konu Özetleri-2
Bilim,Fen ve Teknoloji Kulübü
MEB Kazanım Testleri (Tüm Yıllar)
LGS Denemeleri
PYBS Soruları ve Cevapları
Fen Ders Kitapları
fenkurdu.gen.tr


İLETİŞİM
Telif Uyarısı
Bize Ulaşın
Öğretmen Grubumuz-1
Öğretmen Grubumuz-2

Kumbarada para biriktirmek çocuklarda tutumlu olma alışkanlığı kazandırıyor
  Yazılar || Kişisel Gelişim
   Kumbarada para biriktirmek çocuklarda tutumlu olma alışkanlığı kazandırıyor


Kumbarada para biriktirmek çocuklarda tutumlu olma alışkanlığı kazandırıyor

Uzmanlar, küçük yaşta kumbaraya para atma alışkanlığı olan çocukların büyüyünce daha tutumlu davrandıklarını belirtiyor.

Sempati Psikolojik Danışmanlık ve Hipnoterapi Merkezi Psikolog doktoru Ramazan Özarslan, ileride yetişkinlerin tutumlu olma ve kaynakları yerli yerinde kullanma alışkanlığının 6- 12 yaş arasında kazandığını söyledi. Kumbarada para biriktirme veya bir kutuda tahıl ürünleri toplamanın çocuklara küçük yaşta tutumlu olma alışkanlığı kazandıracağını belirten Özarslan, 0- 6 yaş grubu çocukların kutuya para atışlarını anne ve babasıyla yapması gerektiğini söyledi. Çocuğun kumbarasında biriken paraların ailesi tarafından kesinlikle mutfak malzemesi alımı için kullanmaması gerektiğine dikkat çeken Özarslan, böyle bir davranışın çocuklarda anne ve babalarına karşı güvensizlik oluşturduğunu söyledi.

Biriken paraların çocuğun isteği doğrultusunda alışveriş yapılmasına özen gösterilmesine vurgu yapan Özarslan, anne ve babanın haftada bir kumbarayı açarak para sayımı yaparsa minikleri sevindireceğini söyledi. Özarslan, "Kumbarada para biriktirme çocuğa özgüven duygusunu artırır. Çocuğun kendine ait parası olduğunu bilmesi ona huzur verir. Genelde 0 -6 grubu çocuklar kendilerine ait bir eşyayı kimseyle paylaşmak istemez. Bu yaştaki çocuklarda görsellik ve nesnelere dokunma önemli olduğu için kumbaraya para atma hem oyun hem de tutumlu olma alışkanlığı kazandırır. Boğazlarına kaçırmamaları için bozuk para atımları mutlaka anne ve baba eşliğinde yapılmalı" diye konuştu.

Kumbara para biriktirme ve birikeni belirli günlerde saymanın 6- 12 grubu çocukların sayısal zekasının gelişmesine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Özarslan, çocuğun istediği eşya ve malzemelerin çocuk için çok değerli ve önemli olacağını kaydetti.[ Yazan : vuslat | Okunma : 6472 ]Copyright © 2007-2023
www.fenci.gen.tr Sizinle 16 Yıldır Birlikte!
Hatırla :