-
fenci.gen.tr
 
 
   

FEN KURDU LGS SORU BANKASI
 

FEN KURDU LGS SORU BANKASI

8.sınıf LGS soru bankası
çıktı
MENÜ
  FEN FEN BİLİMLERİ MENÜSÜ
fen Fen Yazılıları (5-6-7-8.Sınıf)
Bilim Uygulamaları Yazılıları
BEP Yazılı Soruları
Fen Planları (Yıllık-Günlük-Bep)
Fen Zümre Toplantı Tutanakları
Fen Şube Toplantı Tutanakları
Fen Sunu ve Slaytları
Fen Çalışma Kağıtları
Önce Konu-Sonra Soru
Fen TEST Soruları İndir
Fen Konu Özetleri-1
Fen Konu Özetleri-2
Bilim,Fen ve Teknoloji Kulübü
MEB Kazanım Testleri (Tüm Yıllar)
LGS Denemeleri
PYBS Soruları ve Cevapları
Fen Ders Kitapları
fenkurdu.gen.tr


İLETİŞİM
Telif Uyarısı
Bize Ulaşın
Öğretmen Grubumuz-1
Öğretmen Grubumuz-2

Tayinler en fazla çocukların psikolojilerini
  Yazılar || Sağlık
   Tayinler en fazla çocukların psikolojilerini


Kamu ve özel sektörde çalışanların başka illere tayin olması, en fazla çocukları etkiliyor. Gittikleri il ve ilçelerde arkadaş bulmakta güçlük çeken öğrenciler, aynı zamanda sosyal yönden de çevrelerine karşı irtibatı koparıyor.

Çok sık ev değiştirilmemesi konusunda ailelere tavsiyelerde bulunan psikolog ve eğitmenler, mecburiyet karşısında ise çocukların sosyal ve psikolojik açıdan hazırlanmasını öneriyor. Çocukların yaşadıkları yere bağlandığını ve adres değiştirme anında ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten psikolog Orhan Keskin, "Mekan değişikliği çocukların psikolojileri üzerinde ciddi tahribatlara sebep olabiliyor. Uyum sağlayamıyorlar. Yetişkin bir insan çevreye çok kolay uyum sağlayabilirken küçük bir çocuk ya da genç kolay kolay uyum sağlayamıyor. Bir yere bağımlılık başladıktan sonra onu oradan kolay kolay koparamıyorsunuz. Koparmaya başladığın an bu sefer de intibak sıkıntıları yaşanıyor. Yani mevcut olan duruma uyamamak." dedi.

Özellikle asker, polis ve öğretmen çocuklarında ciddi anlamda problemler yaşandığını belirten psikolog Keskin, bunun nedeni olarak ise ebeveynlerin çok sık tayin olmasını gösteriyor. Tayinle birlikte her şeyin değiştiğini belirten Keskin, "Nedir bu problem, mesela öğretmen değişmiş. Sonra idari kadro değişmiş. Mahalledeki çocuklar değişmiş. Okuldaki arkadaşları değişmiş, bunların içine girebiliyor veya giremiyor." şeklinde konuştu. Ailelere düşen görevlerin başında çocuklarını ikna etmek ve gerçekleri olduğu gibi aktarmanın geldiğini belirten Keskin, taşındıktan sonra da eksikliği kapatma adına ailenin moral ve motivasyon sağlamasını istiyor.

[ Yazan : vuslat | Okunma : 1198 ]Copyright © 2007-2023
www.fenci.gen.tr Sizinle 16 Yıldır Birlikte!
Hatırla :